Okuliare

Multifokálne okuliarové šošovky

Ak nosíte okuliare na blízko, potrebujete vidieť na strednú vzdialenosť a na diaľku a musíte tak neustále meniť jedny okuliare za druhé, potom Vám Optika Diamond prináša riešenie a to progresívne multifokálne okuliarové šošovky.

Progresívna šošovka je taká šošovka, kde sa plynule mení dioptrická hodnota bez viditeľného prechodu pre pohodlné videnie na všetky vzdialenosti. Multifokálne (progresívne) okuliarové šošovky majú v sebe niekoľko dioptrií, ktorých sila stúpa od horného okraja smerom k dolnému. Tam je dioptria najsilnejšia.
Multifokálne sklá sú určené predovšetkým pre ľudí nad 45 u ktorých sa začala prejavovať presbyopia.

Presbyopia je úplne normálny jav opotrebovania vnútroočnej šošovky, ktorá sa prejavuje takmer u všetkých ľudí nad 45 rokom života. Ľudská šošovka vekom stráca svoju pružnosť, čoho následkom je slabšie zaostrovanie na blízke predmety, alebo na čítanie. Preto na spodnom okraji šošoviek je dioptria silnejšia, aby viac „pomohla“ oku zaostriť.

V porovnaní s bifokálnymi, či trifokálnymi okuliarovými šošovkami, ktoré poskytujú dobré videnie len na dve-tri vzdialenosti, vám teda multifokálne sklá umožnia vidieť bez problémov na všetky vzdialenosti bez nutnosti meniť okuliare. Okrem iného je ich výhodou tiež vzhľad. Nie je na nich badateľný žiaden predel, alebo vtavený dielik na čítanie a tak vyzerajú ako klasické jednoohniskové okuliarové šošovky. Multifokálne okuliarové sklá sú preto ideálne pre všetkých aktívnych ľudí, ktorí trpia presbyopiou.

Na výber ponúkame rôzne individuálne progresívne šošovky. Či už hľadáte kvalitu za rozumnú cenu alebo ste najnáročnejší zákazník.

S profesionálnym poradenstvom vyhovieme každému.